İçeriğe geç

Raf Tutucu

Mağaza dekorasyonlarında kullanılan raf sistemlerinde, raf tutucu ve raf taşıyıcı lar dikey sistemler  ve yatay sistemler ile  tek nokta sistemlerinde kullanılan dekoratif ürün taşıyıcı teşhir sistemi ürünleridir.

Raf Sistemlerinde Raf tutucuların yüzeyleri elektrostatik toz fırın boyalı olarak, kromajlı, krom kaplamalı, mat krom kaplamalı, mat nikel kaplamalı,  yapılabilmektedir.

Ayrıca talep doğrultusunda paslanmaz satineli ve paslanmaz parlak olarak da polisajlı yapılabilmektedir.

Mağaza dekorasyonlarında ve raf sistemlerinde Raf sabitlemeleri raf altından, raf yan yüzeylerinden ve kalınlaştırılmış raflarda raf içlerine gizli olarak yapılan profil veya ayak geçmeleri vasıtası ile  yapılabilmektedir.

Bu tarz uygulamaları birçok mağaza da raf sistemlerinde karşınıza çıkmaktadır.

Raf sistemlerinde raf tutucular genel kullanım olarak aynı özelliklere sahip olmaları ile birlikte, mağaza duvar raf sistemlerinin türüne ve yapısına göre arka geçme yerleri farklılık göstermektedir.

raf sistemleri raf tutucu
raf sistemleri raf tutucu

Dikey sistemler ile yapılan duvar reyonlarında kullanılan tek slotlu duvar rayı ve çift slotlu duvar rayı için raf kollarının arka bölümlerinde ise kancalar mevcuttur. Bu kancalar vasıtası ile raf kolları aluminyum slot profilleri üzerinde bulunan kanallara geçmektedir.

Dikey sistemli duvar raf sistemlerinde raf ve raf tutucuları istenildiği gibi yukarı aşağı ayarlıyabilmektesiniz dir. Fakat bu sistemde yana doğru harekette raylara bağlı bulunmaktasınız rafı ancak aluminyum slot profilin bulunduğu yerden uyguluyabilirsiniz.

Yatay sistemlerde ise raf taşıyıcı ve raf tutucular yukarı aşağı istenilen her noktada uygulanamamaktadır. atılan yatay kanallar içerisine takılabilmektedir. Fakat bu sistemde ise yana doğru istediğiniz mesafede kaydırabilme ve farklı ürün asabilme seçeneğine sahip olunmaktadır.

Raf sistemlerinde kullanılan nokta sistemlerde ise sadece bu noktasal olan yerlere raf tutucu ve raf taşıyıcı ürünler takılabilmektedir. Askı sistemleri de bu tarz duvar raf sistemleri için bazı noktalarda yetersiz kalmaktadır.

Günümüzde gelişen hayat standartları ve ev dekorasyonları neticesinde evlerimizde elbiseleriniz için ayırmış olduğumuz açık giyinme odaları nda da bu tarz sistemler ile raf ve askı sistemleri yapılabilmekte, ayakkabılarınız için dekoratif raflar yapılabilmektedir.

Raf tutucu ve Raf taşıyıcılar ile ilgili web sitemizi inceleyebilir, ürün seçimi yapabilir veya  bizlerden size özel tasarımlar yapmamızı talep edebilirsiniz.

Mağazanız veya eviniz için düşünmüş olduğunuz fikirleri bizimle paylaşmanız yeterli olucaktır.

Raf Tutucu Satın Al

  • Ahşap raf tutucu ve raf taşıyıcı modelleri ile ilgili info@5tasarim.com a mail atabilir ve bilgi alabilirsiniz. Raf Sabitleyici modelleri burada
  • Raf tutucu, Raf sabitleyici whatsapp tan sipariş vererek almak için 0 534 730 10 75 a mesaj atarak sipariş verebilirsiniz. Raf tutucu satın al

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir