İçeriğe geç

Komidin Tasarımları ve Komidin Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

Yatak odalarının vazgeçilmez bir parçası olarak yatak kenarlarında bulunan komidinler çekmeceli ve çekmecesiz seçenekleriyle farklı yapı ve malzemelerden yapılan suntalam,mdflam,lake boyalı,cilalı olarak küçük ayaklı dolaplardır.

komidin tasarımı

 

 

 

Bugün yatak odaları için farklı tarz ve dekorlarda daha çok komidin seçenekleri üretilmektedir. Komidin seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar ve detaylar vardır.

Komidinler eğer ki takım olarak hazır satın alınırsa ek olarak seçmek gerekmeyecektir. Takıma uyumlu olarak yatak odasını süsleyecektir. Ancak mevcut takım komidin içermiyorsa ve  yatak odası takımına ek olarak komidin seçeceksek o zaman belirli bazı unsurlara dikkat etmek gerekecektir.

farklı komidin tasarımları

 

Komidin seçerken kullanıldığı yapı malzemesine dikkat etmek gerekir. Ahşap, sunta,mdflam ve lake boyalı gibi sağlam ve modern görünüşlü komidinler dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır. Ayrıca cilalanmış olan komidinler hem temizliği açısından pürüzsüz yüzeye kolaylık sağlarken hem de ışıltılı ve parlak bir görünüm elde edilecektir.

komidin modelleri

Yatak odasında eşyaların birbiriyle uyumlu olması şık ve özenli bir görünüm yansıtacağından komidin renginin oda içindeki diğer dolap ve yatak takımlarına renginin uyumlu olması tercih edilir.

Komidin seçiminde  2 veya daha çok çekmeceli seçenekler küçük eşyaları saklama kabiliyetlerinden dolayı oldukça tercih edilir. Eğer ki çok fazla çekmece ihtiyacı yoksa tek çekmeceli daha küçük komidin seçimleri yapılabilir. Çekmeceli seçeneklerin iç hacmi de önemlidir.

Komidin çekmeceleri  gözlük, takılar,  iç çamaşırları için bile kullanılabilir. Bu yüzden komidin çekmecesinin kullanım amacı belirlenip o boyutta ve hacimde bir seçim yapılması faydalı olacaktır.

Çekmece sisteminin yumuşak olması gerekmektedir. Takılan, pürüzlü çekmeceler ileriki safhalarda daha çok sorun çıkaracaktır. Çekmecelerde tam açınımlı Tandem Frenli raylar kullanılan ürünler uzun ömürlü ve kaliteli olmaktadır.

Bugün çok farklı tarz ve renklerde yeni modeller ve tasarımlar komidinlerde geliştirmişlerdir. Bu tarz alternatifler zevke ve odanın genel görüntüsüne göre iyi elenip seçilmelidir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir